KURS DLA SZCZENIĄT

dla psów w wieku 3 do 5 miesięcy


- kurs trwa 2 miesiące (8 weekend’ów), zajęcia odbywają się w soboty i niedziele (łącznie 16 treningów trwających godzinę)

- grupy około 6-8 psów

- podczas kursu uczymy szczenięta posłuszeństwa, socjalizujemy, prowadzimy zajęcia higieniczne, uczymy zabaw i pokonywania toru przeszkód

- opłata (za obecność) to 75 zł za godzinę

Równolegle podczas kursu prowadzimy zajęcia teoretyczne (online przez aplikacje Skype). Są to 3 spotkania po 3h, podczas których poruszamy tematy związane z wychowaniem i prowadzeniem psa w domu. Omawiamy tematy takie jak: zasady życia w rodzinie, okres dojrzewania, karmienie, miejsce psa w domu, psie prawo, korzyści oraz straty sterylizacji, jak powinny wyglądać spacery, socjalizacja i rozwiązania wielu innych problemów życia z psem.

Spotkania prowadzimy w tygodniu w godzinach 18:00-21:00. Koszt jednego spotkania to 100 zł (płatne za obecność).

Zakres szkolenia obejmuje:

1. Chodzenie na smyczy.
2. Wstęp do chodzenia bez smyczy.
3. Przychodzenie do przewodnika (przywołanie).
4. Pozycje SIAD, WARUJ, STÓJ.
5. Polecenia na odległość.
6. Zostawanie w miejscu w różnych pozycjach.
7. Przyzwyczajanie do czynności pielęgnacyjnych (zajęcia higieniczne).
8. Naukę poprawnych form zabawy z psem.
9. Wstęp do aportowania.
10. Socjalizację i pokonywanie przeszkód.

Uczestnictwo w zajęciach przedszkolnych pozwala Państwu poznać właściwe formy wychowania psa i sposób w jaki poprawnie go socjalizować. Kurs przygotowuje szczeniaki do przyszłych szkoleń ogólnych i specjalistycznych. Naszym celem jest wypracowanie silnego związku między psem i Właścicielem, zaznaczając wyraźną pozycję Właściciela jako przewodnika stada. Pomaga to uniknąć wielu przyszłych problemów z zachowaniem psów. Pracując ze szczeniakami, poznajemy ich charakter i psychikę, uczymy się jak rozumieć zachowanie naszego psa i „odczytać” jego reakcje oraz przeciwdziałać niepożądanym zachowaniom. Szczeniaki, mając swobodny kontakt ze sobą, uczą się poprawnych zasad wzajemnego współżycia. Pozwala to w przyszłości uniknąć jednego z poważniejszych problemów behawioralnych – agresji wobec innych zwierząt.